Sıradaki içerik:

İOS Ve İPadOS 13.5.5’in İlk Beta Güncellemeleri Yayınladı

e
sv

Google Drive Artık Touch ID Ve Face ID’yi Destekliyor

56 okunma — 16 Eylül 2021 14:13

Google Drive Artık Touch ID ve Face ID\'yi Destekliyor

Google, iOS kullanıcılarının uzun süreden beri bekledikleri Gizlilik Ekranı özelliğini kullanıma sundu. Böylece Google Drive’da artık Touch ID ve Face ID güvenlik özelliği kullanılabilecek. Yeni güncellemeden sonra kullanıcılar isterlerse Google Drive’a Face ID ya da Touch ID kimlik doğrulaması koyabilecekerler. Bu da kullanıcıların kişisel bilgi ve belgelerine koruma sağlayacak.

Gizlilik Ekranı’nı etkinleştiren kullanıcılar, Google Drive uygulamasını kullanıp diğer bir uygulamaya geçtiğinde Face ID ya da Touhe ID özelliği devreye girecek. Gizlilik Ekranı’nın ne zaman devreye gireceğini de kullanıcılar seçebilecek. Örneğin 10 saniye, 1 dakika, 10 dakika gibi alternatifler bulunuyor.

Yeni güncelleme ile Google Drive’a gelen Gizlilik Ekranı; belirli Siri işlevlerini, Dosyalar uygulaması ile paylaşılan dosyaları, Fotoğraflar uygulaması ile paylaşılan resimleri ve diğer sistem işlevlerini korumayacak.

Geçtiğimiz yıl duyursu yapılan özellik bugün itibariyle kullanıma sunulmuş oldu. Google Drive kullanıcılarının kullandıkları PIN korumasından sonra yeni bir güvenlik önleminin gelmesi tüm kullanıcıları memnun edecektir.

Kaynak:incehesap.com

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli