Sıradaki içerik:

Teknoloji Büyük Bir Nimet

e
sv

İletişimde Hayat

251 okunma — 03 Haziran 2021 13:33
avatar

Tekno Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnsanlık kelimesi bile ‘iletişim’ kelimesi üzerine kuruludur aslında. İletişim olmadan, ne insanlık olur, ne anlayış olur, ne hayat olur. İnsanın içinde doğuştan olan özlem duygusu, sevgi duygusu, nefret duygusu, sevinç duygusu, üzüntüsünü anlatan gözyaşları bile birer iletişimdir.

İnsanlık kelimesi bile ‘iletişim’ kelimesi üzerine kuruludur aslında. İletişim olmadan, ne insanlık olur, ne anlayış olur, ne hayat olur. İnsanın içinde doğuştan olan özlem duygusu, sevgi duygusu, nefret duygusu, sevinç duygusu, üzüntüsünü anlatan gözyaşları bile birer iletişimdir. Bunların dışında, birbirimizle iletişimi sağlamak için gerekli ihtiyaçlar vardır. Mesela bir telefon, bilgisayar ve genel anlamda teknoloji diyebiliriz.

Telefon sayesinde dünyanın bir ucunda ki akrabanızı rahatlıkla arayabiliyorsunuz ve görüntülü konuşabiliyorsunuz. Teknoloji’nin sunduğu imkânlardan sadece birisi bu, daha neler sunabileceğini düşünsenize. Telefonun yanı sıra bilgisayar ile her türlü bilgiye, kaynağa ulaşabiliyor aynı zamanda iletişim kurabildiğimiz gibi, görüntülü konuşma imkânını da sunuyordur. Teknoloji git gide gelişmektedir. Bu sebeple, geçmişte duman ve güvercin tarzı haberleşme yolları şimdi bize tuhaf gelirken, gelecekte de bu saydıklarımız o zaman ki nesil için tuhaf gelecektir. Teknoloji, tüm nimetlerini her geçen zaman geliştirmekte, bu nimetleri insanoğluna sunmaktadır. Zamanımızda cep telefonu olarak Samsung ve Apple markalar daha yoğun tercih edilirken, eski zamanların efendisi Nokia  “sosyal medya” açısından geri kaldığı için rekabette fazla ileri gidememiştir.

   Bu yıllarda teknoloji sayesinde her istediğimiz elimizin altındayken, gelecek yıllarda neler daha farklı olur sizce?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli