Sıradaki içerik:

Android M Hakkında Bilmeniz Gerekenler

e
sv

İnstagramda Birini Kısıtlayınca Ne Olur?

477 okunma — 28 Eylül 2021 11:15
avatar

Tekno Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagramda birini kısıtlayınca ne olur; bu kişinin sizinle alakalı bilgileri görmesini engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi engellemek için butona tıkladığınız zaman engellemeye gerek yok sadece kısıtlayabilirsiniz şeklinde bir seçenek bulunmaktadır. Bu şekilde o hesap ile alakalı unsurların size gösterilmesi engellenecektir. Engelleyecek kadar ciddi bir durum olmaması durumunda kısıtlama özelliğinden faydalanabilirsiniz. Kişilerin psikolojik durumlarının ya da insan ilişkilerinin olumsuz etkilenmemesi için düzenli aralıklar ile Instagram’a güncelleme gelmektedir. Bu konuda kıyaslama yapıldığı zaman kullanıcıların dönütlerini en net şekilde dikkate alan seçeneklerin başında Instagram geldiği görülmektedir.

Hesabı Kısıtlamak Ne Demek?

Hesabı kısıtlamak ile alakalı olarak bilinmesi gereken asıl unsur bu hesaba dair bilgilerin size gösterilmeyeceğidir. Aynı zamanda hesaba dair bilgilerin kısıtladığınız için karşı tarafça da görülemeyeceği fark edilmektedir.

 • Kısıtlama durumunda sizin hesabınız ile alakalı karşı tarafın bilgi alması mümkün olmayacaktır.
 • Hesabın kısıtlanması aynı zamanda sizin de bu hesap hakkında bilgilere ulaşamamanız anlamına gelir.

Dilediğiniz anda kısıtlamayı kaldırma hakkınız da bulunmaktadır. Kısıtlama kaldırma işlemleri de hemen profilin üst kısmında yer alan 3 çizgili kısım üzerinden yapılmaktadır. Tasarım bakımından henüz yeni kayıt olan kişilerin dahi anlamlandırabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Instagram’da Kısıtlandığını Nasıl Anlarız?

Instagramda birini kısıtlayınca ne olur; karşı tarafın profiline girdiğinizi zaman bir paylaşım yapılmadığını görürseniz ayrıca takip edilen ya da takipçi başlıkları altında da 0 sayısı görünüyorsa büyük bir ihtimalle bu hesap tarafından kısıtlanmışsınız demektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli