Sıradaki içerik:

Clubhouse Android’e Geldi

e
sv

İnstagramda Birinin Engellediğini Nasıl Anlarım

198 okunma — 29 Eylül 2021 11:18
avatar

Tekno Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagramda birinin engellendiğini nasıl anlarım; arkadaşınızın profiline giriş yapamıyorsanız adını yazdığınızda çıkmıyorsa fakat farklı bir hesaptan giriş yaptığınız zaman o hesaba ulaşabiliyorsanız bu noktada engellendiğinizi anlamanız gerekmektedir. Hesabın engellenmesi ile alakalı bu şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir bilgilendirme yapılmamaktadır. Birini engellediğinizi zaman ya da biri sizi engellediğinde asla bildirim gitmeyecektir. Farklı bir hesap üzerinden kontrol ederek ancak fikir sahibi olabilirsiniz.

Biri Tarafından Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Biri tarafından engellendiğinizi anlamak Instagram üzerinden kendi hesabınızı kullanarak anlayabileceğinizi bir durum değildir. Bunun için farklı bir hesap lazımdır. Dilerseniz siz yeni bir hesap açarak bu bilgileri kontrol edebilirisiniz dilerseniz de bir arkadaşınızın hesabından kontrolde bulunabilirsiniz.

 • Siz kendi hesabınız üzerinden arma kısmında bu hesabı bulamıyorsanız fakat farklı bir hesaptan giriş yaptığınız zaman aradığınız hesap karşınıza çıkıyorsa, hesabınızın engellendiğinin farkında varmalısınız.
 • Engellemenin yanı sıra kısıtlama özelliği de mevcuttur. Kısıtlama özelliğinde de hesaba giriş yapıldığı zaman gönderi ve takip edilen takipçi kısımları 0 olarak görünür.

Bu detaylara bakıldığı zaman hesap engeli ile alakalı ancak farklı bir hesabın yardımı ile bilgi sahibi olunabildiği görülmektedir. Bu durum aslına bakılırsa kişilerin hesap hareketleri konusunda gizliliğe ne derece önem verildiğini de yansıtmaktadır.

Engelleyen Kişinin İsmi Görünür Mü?

Instagramda birinin engellendiğini nasıl anlarım; hesaba erişmemeniz kullanıcı bulunamadı yazısının karşınıza çıkması bu hesabın sizi engellediği manasına gelmektedir. Sadece hesap değil o e-mail adresi üzerinden açılacak tüm diğer hesaplar da engellenir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli