Sıradaki içerik:

Siri’yi Daha Yetenekli Hale Getiren iOS 14.5 Beta 6 Güncellemesi Yayınladı

e
sv

iOS 14.4.2 Güncellemesi Yayınladı

35 okunma — 14 Eylül 2021 13:54

iOS 14.4.2 Güncellemesi Yayınladı

Güncelleme konusunda bir hayli hassas olan Apple, iPhone kullanıcıları için yeni bir güncelleme daha yayınladı. Kısa bir müddet önce iOS 14.4.2, iPad OS 14.4.2 ve watchOS 7.3.3 güncellemelerini yayınlayan teknoloji devi, bu güncellemelerden yalnızca birkaç gün sonra iOS 14.4.2 güncellemesini yayınladı. Yayınlanan önceki güncellemeler, yanı sıra herhangi bir yenilik getirmiyordu ve ilk açıklama bunların birer güvenlik güncellemesi olduğu yönündeydi. Fakat bugün Apple’dan gelen duyumlar bu güncellemelerin neden yayınladığını ortaya çıkardı. Apple, yapmış olduğu açıklamada yeni güncellemenin nedenini keşfedilen bir güvenlik açığı olduğunu belirtti. Bu kapsamda

iPhone 6s ve üstü modeller, tüm iPad Pro modelleri, iPad Air 2 ve üstü modeller, iPad 5. Nesil ve üstü modeller, iPad mini 4 ve üstü modeller ve iPod touch 7. Nesil için sunulmakta olan güncellemelerde, tespit edilen güvenlik açığı giderildi.

İlk olarak Amerika’de yayımlanan güncelleme aşamalı olarak diğer ülkelerdeki kullanıcılara da sunulacak. Güncellemenin telefonunuza ulaşıp ulaşmadığını görmek için telefonunuzun yazılım güncellemesi bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:incehesap.com

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli