Sıradaki içerik:

Google, Dokümanlar’daki Yorumlara Akıllı Yanıtlar Getiriyor

e
sv

SpaceX Şimdiye Kadar 100.000 Starlink Uydusu Gönderdi

43 okunma — 27 Ağustos 2021 12:59
avatar

Tekno Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Starlink , küresel kapsama ulaşmadan önce 100.000 uydu internet terminali sevk etti. SpaceX şefi Elon Musk, Twitter'da rakamı açıkladı ve burada hizmetin şu anda mevcut olduğu 14 bölgeyi de listeledi.

Starlink , küresel kapsama ulaşmadan önce 100.000 uydu internet terminali sevk etti. SpaceX şefi Elon Musk, Twitter’da rakamı açıkladı ve burada hizmetin şu anda mevcut olduğu 14 bölgeyi de listeledi. “Daha birçok ülkede lisans başvurularımız beklemede. Yakında Dünya’ya hizmet etmeyi umuyoruz!” bir takip tweetinde söyledi

SpaceX, Starlink’i 2020’nin sonlarında bir beta hizmeti olarak başlattı ve o sırada potansiyel test kullanıcılarına ayda 99 $ karşılığında ilk hizmet veren olma şansı sundu. Terminalin kendisi aylık ücrete dahil değildir: Starlink, kullanıcı terminali veya anten çanağı, standı ve güç kaynağı ile başlangıç ​​kitini ve ayrıca bir WiFi yönlendiricisini müşterilerin peşin ödemek zorunda kalacağı 499 $’a satmaktadır. . Şili’deki bir okulun çatısına monte edilmiş bir çanağı gösteren yukarıdaki resimde terminalin nasıl göründüğünü görebilirsiniz. 

Starlink, internet seçeneklerinin genellikle sınırlı olduğu ve hatta hiç olmadığı uzak konumlardaki müşterilere hizmet vermek için tasarlandı. Belki de bu yüzden müşteriler oldukça yüksek bir ön maliyet ödemeye isteklidirler. CNBC’ye göre , şirket Temmuz ayında 90.000 kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi ve sadece birkaç hafta içinde 10.000 müşteriye daha kaydolduğunu belirtti.

Servis, müşterilerine internet bağlantısı sağlamak için yörüngede binlerce küçük uydu kullanıyor. SpaceX, Starlink takımyıldızı için şimdiden yaklaşık 1.800 uyduyu konuşlandırdı, ancak gelecekte 42.000’e kadar küçük internet uydusu fırlatmayı planlıyor. Şirket başkanı Gwynne Shotwell daha önce Starlink’in konuşlandırılmış tüm uydular operasyonel yörüngelerine ulaştığında, Eylül ayında gerçekleşebilecek olan sürekli küresel kapsama alanı sunabileceğini söyledi .

Kaynak:engadget.com

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli