Sıradaki içerik:

Eğitim Teknolojileri Başarıyı Arttırır mı?

e
sv

Uygulamalı Seo Eğitimi

163 okunma — 18 Eylül 2021 14:56

Uygulamalı seo eğitimi sayesinde dijital dünyanın gereksinimleri arasında yer alan SEO Hakkında  öğrencilerimize kapsamlı bilgiler vermekteyiz.

Bu eğitimler sayesinde, internet üzerinde farklı alanlarda önemli başarılar elde etmek mümkün olduğu gibi, ciddi paralar kazanmak mümkün olmaktadır. Bu eğitimin neleri kapsadığından önce, tam olarak ne olduğu hakkında bilgiler verelim.

Boğaziçi Enstitüsü Seo Kursu

SEO Çalışmaları Nedir? 

Türkçeye çevrilmiş tanımı ile arama motoru optimizasyonu olan SEO çalışmaları, web sitelerinin ya da sosyal medya çalışmalarının arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayan çalışmalar bütünüdür.

Yani web sitesindeki herhangi bir içeriği ya da web sitesinin tamamını, arama motoru sonuçlarında mevcut konumundan daha ileriye taşımak için yapılan çalışmalara SEO çalışmaları denilmektedir.

Özellikle kurumsal firmaların internet üzerindeki rekabete ayak uydurmak ve reklam maliyetlerini en aza indirmek için SEO uzmanlarından hizmet aldıklarını düşünürsek, Boğaziçi Enstitüsü tarafından verilecek Uygulamalı SEO kursu sonrasında ne kadar prestijli bir meslek sahibi olacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Üstelik SEO çalışmalarını başkalarına ait web siteleri için yapabileceğiniz gibi, kendiniz için kuracağınız web siteleri içinde uygulayarak ayrı bir gelir elde etmeniz söz konusu olacaktır. Kurumsal firmaların kurmuş olduğu web sitelerini yanı sıra, bireysel olarak web sitesi kurarak reklam ve farklı satış gelirleri elde edildiği bilinmektedir.

Bir web sitesinin daha fazla satış yapabilmesi ya da reklam alanlarını daha pahalı fiyatlarla satabilmesi için, arama motorlarında bulunabilir olması gerekir. Web siteleri arasında yoğun bir rekabetin olması nedeniyle, ilk sıralarda çıkarak bulunabilir olmak için de belirli kurallara uygun çalışmaların yapılması gerekmektedir. İşte tam da burada, SEO çalışmaları öne çıkmaktadır.

İşinin uzmanı bir SEO’cu tarafından yapılacak çalışmalar, çalışma yapılan web sitesi üzerinden ciddi kazançların elde edilmesini sağlamaktadır. Her gün gelişen internet teknolojilerine ve bu teknolojilerinin gündelik hayatımızdaki yerine baktığınızda, SEO bilgisi düzeyine göre bu çalışmaları yapacak kişilerin gelecek vadeden bir mesleğe sahip olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

SEO Eğitimi Neleri Kapsar? 

Enstitümüz tarafından vermiş olduğumuz SEO eğitimi, kapsamlı eğitimlerden beridir. Boğaziçi Enstitüsü ile öğreneceğiniz SEO çalışmalarının genel kapsamı, şunlardır.

Rakip Analizi Yapılması 

Öne çıkarmak istediğiniz web sitesinin rakiplerinin, nasıl detaylı bir şekilde analiz edildiğini kapsayan çalışmalardır. İyi bir SEO çalışması yapmak için, öncelikle rakiplerin sağlam bir şekilde analiz edilmesi gerekir. Rakip analizi çalışmalarında, karşıdaki web sitesinin bulunduğu konuma nasıl ulaştığı detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bunun için yapılacak çalışmalardan bazıları, şu şekildedir.

 • Rakip sitenin almış olduğu backlink sayısı ve kalitesi ile birlikte, hangi web sitelerinden referans link aldığının analiz edilmesi
 • Sitede yayınlanan içeriklerinin ortalama uzunlukları ve rakip sitenin kaç yıldır aktif olarak yayında olduğu
 • Günlük ziyaretçi sayıları
 • Hangi aralıklarla güncelleme yaptığı

Gibi farklı birçok analizin, bu aşamada takip edilmesi rakip site analizi kategorisinde yer almaktadır.

Alt yapının hazırlanması 

Verdiğimiz SEO kursları ile çalışma yapılacak web sitesinin, tüm altyapı çalışmalarının hazırlanması gerekir. Bu çalışmaların SEO eğitimi ile neleri kapsayacağı hakkında, geniş bilgiler verilmektedir. Çalışmanın teknik olarak SEO’ya uygun olması için, bazı adımların atılması önemlidir. SEO kursu kapsamında bu aşamada bilgi alabileceğiniz konulardan bazıları, şunlardır.

 • Site içerisindeki teknik sorunların giderilmesi gerekliliği
 • İçeriklerin hazırlanması
 • Tasarım, kod ve görsel çalışmaların nereleri kapsaması gerektiği
 • Referans linklerin önemi ve nasıl kullanılması gerektiği
 • Hosting ve domain özellikleri
 • Site hızı ve mobil uyumunun sağlanması
 • Sosyal medyanın web sitesine sunacağı katkılar

Gibi daha pek çok iç ve dış SEO kriteri hakkında, detayları vermekteyiz. Bu bilgiler ışığında SEO kursu eğitimi, SEO’nun nasıl yapılacağını bir bütün halinde ele alacak bir bütün halinde verilmektedir.

search engine optimization Boğaziçi Enstitüsü 2

Örgün Eğitim Alamayanlar İçin Uzaktan SEO Eğitimi

Günümüz şartları dikkate alındığında, eğitim almak isteyen ancak çalışmak zorunda olması ya da farklı nedenlerle yüz yüze eğitim alma fırsatı olamayan kişilerin sayının oldukça fazla olduğu aşikardır.

Bunun için Boğaziçi Enstitüsü olarak kimsenin almak istediği eğitimden mahrum kalmaması için, online ve uzaktan eğitim hizmeti vererek istediğiniz eğitimi almanızı sağlıyoruz.

Alacağınız online SEO eğitimi sonrasındaki sertifika ile örgün eğitimle alınan SEO eğitimi sertifikası arasında, yetkinliğinizi gösterme bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır.

Örgün eğitimle online eğitimin arasında birbirlerine karşı avantajlar bulunsa da, bu avantajlar kişinin imkânına göre olacağı için, birbirine karşı dezavantajlarından bahsetmek mümkün değildir. Zira kişinin iki eğitimi de, kendi imkanları çerçevesinde alması mümkündür.

Uzaktan SEO eğitimi avantajları hakkında kısaca bilgiler verecek olursak, şunları diyebiliriz.

 • Ulaşım ve konaklama gibi birçok masraftan tasarruf edilir.
 • Zamandan tasarruf edilir.
 • Her ortamda, eğitimini sürdürme imkânı bulunmaktadır.
 • SEO kursu için, belirli bir program kalıbına dahil olmadan daha uzun süre çalışılabilir.
 • Derslerin kaçırılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Online eğitimin, yukarıda sayılanlar gibi birçok avantajı bulunmaktadır. Ancak yine belirtmekte fayda bulunması nedeniyle, bu eğitimin katkıları sadece yüz yüze eğitim alma imkânı olmayan kişilerin eğitimlerinden mahrum kalmamasına dayalı bir durumdur. Bu yüzden bu avantajların, yüz yüze eğitime göre avantaj olarak görülmemesi gerekir.

Alınacak örgün eğitimde ise;

 • Alanında uzman eğitimci ve akademisyenlerle canlı eğitimlere katılmak
 • Sınıf ortamında samimi dostluklar kazanmak
 • Anlaşılmayan noktanın sorularak, daha iyi anlaşılmasını sağlamak

Gibi, kendine göre farklı birçok avantajı bulunmaktadır.

SEO Eğitimi Sonrası Edinilecek Kazanımlar Nelerdir?

Boğaziçi Enstitüsü ile alacağınız SEO eğitimi sonrasında, eğitimin temel amacına dair tüm kazanımlara sahip olursunuz.
Herhangi bir web sitesi için aldığınız eğitimdeki edindiğiniz bilgilerle yapacağınız çalışma sayesinde, web sitesinin tamamının veya herhangi bir içeriğinin arama motorunda daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

SEO çalışmalarının temel amacı sitenin arama sonuçlarında daha üstte olmasını sağlamak olsa da, bunu yaparken daha kaliteli bir web sitesinin oluşturulması da ayrı bir fayda olarak kabul edilebilir. Web sitesinin mobil uyumlu ve hızlı olması gerektiği, kaliteli içerikler ve daha fazlası, doğal olarak web sitesinin kalitesini artıracaktır.

seo sertifikası. Boğaziçi Enstitüsü

SEO Sertifikası Almanın Yararları

Günümüzde akla gelebilecek her iş kolu, siyasi çalışmalar, STK çalışmaları ve daha sayılabilecek pek çok şey için internet üstünde daha yoğun çalışmalar yapıldığını görebilmekteyiz. Dijital dünyadaki rekabet, fiziksel rekabetin çok daha ötesine geçmiş durumdadır.

Özellikle ticari faaliyetler ve farklı amaçlarla hareket eden özel sektör ve kamu kuruluşları, daha geniş kitlelere ulaşmak ve potansiyel müşterilerine seslerini çok daha iyi bir biçimde duyurmak için internetin nimetlerinden yararlanmaktadır. Ki bu durum, doğal olarak internette rekabetin artmasına neden olmaktadır.

Markaların tamamı, satışını yapmış oldukları ürün sayfalarının başta Google dahil olmak üzere tüm arama motorlarında ilk sırada yer alması için, kendi bünyelerinde SEO uzmanları çalıştırmakta veya harici SEO uzmanları ile anlaşma yaparak çalışmalarını sürdürmektedirler. Böylelikle başta firmalar arasındaki rekabet dahil olmak üzere, her alanda daha fazla rekabet yaşanmaktadır. Burada doğan kaliteli SEO uzmanı ihtiyacı, uzmanlara yeni iş kapıları açmakta ve ciddi paraların kazanılmasına imkân vermektedir.

Bireysel olarak SEO çalışması yapabilen kişiler bulunmasına rağmen, kurumsal firmaların tercihi doğal olarak bu yetkinliğini SEO sertifikası ile kanıtlayan kişilerden yana olmaktadır. Özellikle Boğaziçi Enstitüsü gibi alanında prestij sağlamakta olan eğitimler ve bu eğitimler neticesinde sertifika veren bir kurumdan alınacak sertifikanın tercih edilebilirlik olasılığı, çok daha yüksek olmaktadır.

Uygulamalı SEO kursu sertifikası olan kişilerin biyerden bağımsız olarak SEO işi alma ihtimali daha yüksek olduğu gibi, herhangi bir yerde SEO uzmanı olarak iş bulma önceliği de çok daha fazladır. Üstelik vermiş olduğumuz sertifikanın kurum ve kuruluşlara vereceği güven sayesinde, bağımsız olarak yapacağınız işleri çok daha iyi fiyatlarla almanız söz konusu olacaktır.

Bunun beraberinde kendinize internet sitesi kurarak veya kurdurarak, kendi web sayfanız üstünde de çalışmalar yapabilir ve bu siteler üstünden çeşitli kazançlar elde edebilirsiniz. Web sitenizde sağlayacağınız başarı sayesine sitenizin reklam tanıtım alanlarını daha pahalı satabilir, sitenizdeki reklam tanıtım gösterimleri ve tıklama sayısını artırabilirsiniz. Ya da web sayfanız üstünden, ürün satışları yapabilirsiniz.

Boğaziçi Enstitüsü Dijital Dünyaya Değer Katar

Bugüne kadar dijital platformlar için vermiş olduğumuz eğitimlerle, sınırsız bir bilişim ortamında öğrencilerimizin ve hizmet verdikleri müşterilerin kaybolmadan daha görünür olmasını sağladık.

Öğrencilerimizin internet dünyasında kabul görmüş pek çok önemli şirkette SEO danışmanı olarak işe başlamasını görmek, eğitim süreci boyunca tüm yorgunluğumuzu unutmamıza ve haklı bir gurur yaşamamıza neden olmaktadır.

Sizde online SEO kursu alabilir, imkanınız var ise enstitümüzde örgün SEO eğitimleri için katılım sağlayarak geçen her gün gelişen dijital dünyada önemli bir kariyer edinme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kaynak:istanbulbogazicienstitu.com

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli