Sıradaki içerik:

İnstagramda Alıntı Yapma

e
sv

Word Nedir? Word Eğitimi Nasıl Olur?

177 okunma — 22 Eylül 2021 15:38

Dünyada ilk defa 1833 senesinde, Charles Babbage tarafından bilgisayarın tasarlanması ile beraber, 1945 senesinde bugünkü hali ile bildiğimiz cihazlar hayatımıza girdi. İnsan boyunu geçen, bir odanın tamamını kaplayan ilk dijital bilgisayarlara ENIAC adı verilirken, 30 tona kadar ulaşan bu cihazların yerini çağımızda cep telefonları almış durumda. Peki Word nedir? Word eğitimi nasıl olur?

Word Nedir?

Dijital bilgisayarın ebatı ne olursa olsun, 1983 senesinde Bill Gates’in Microsoft İşletim Sistemini tanıtması ve dijital bilgisayar ile çalışma yaşamını entegre eden her bireyin kolaylık, hız ve dokümantasyon fonksiyonlarının avantaj sağlamasından dolayı Microsoft Office adı verilen yazılımı kullanması, bir dizi yenilik ve değişikliği de yanı sıra getirdi. Bugün hemen her kurum ve kuruluş veya işverenin çalışanlarından beklentisi arasında yer alan Microsoft Office yeterliliğinde, Word kullanımı ön plana çıkar.

Öğrenci, çalışan, akademisyen, yazar veya editör; hangi alanda olursanız olun en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olan Word, birden çok özelliğiyle işlerinizi daha pratik ve kısa bir süre içinde yapmanızı kolaylaştırır. Örneğin, bu yazının sizlere ulaşmasında Word programı aracılık etmektedir. Tüm dünyada milyarlarca kullanıcısı bulunan Word, uzman yaşamın ve dijital dünyanın en fazla tercih edilen yazılımları arasında bulunmaktadır.

Kısa sürede öğrenilmesi, pratik bir asistanlık sunması, teknik fonksiyonlarıyla beraber herhangi bir alanda size ofis içinde veya dışarısında yetkinlik kazandırması Word’ü en çok tercih edilen yazılım yapmıştır. Sadece bilgisayar temelli eğitimlerde değil, özel kurslar bünyesinde alacağınız Word Eğitimi ile siz de kısa bir süre içinde Word programının inceliklerini öğrenebilir, bütün işlerinizi ekstra zaman gerekmeden yapabilirsiniz.

Word Eğitimi Nasıl Olur?

Microsoft Office bünyesinde bulunan Word yazılımının ayrıntıları ve kullanım alanlarına ilişkin olarak oluşturulabilen Word Eğitimi, kelime işlemci olarak hizmet veren bu programın bütün ayrıntılarına hâkim olmanızı sağlar. Doküman oluşturma veya şekillendirme, farklı formatlarda kaydetme, tablo, resim, şekil gibi özellikleri verimli kullanma, sayfa yapısını düzenleme, yazım kontrollerini yaparak gramer hatalarını tespit etme vb. Yetkinlikleri edineceğiniz Word Eğitimi, karşılaşacağınız olası sorunların çözümünde de size destek sunar.

Hızlı Erişim Çubuğu, Sekmeler, Orta Şerit ve Durum Çubuğundan faydalanmanızı kolaylaştıran Word Eğitimi, her bir komutun işlevinden azami fayda sağlamanızı da mümkün kılar.Bir tablo veya grafik üstünde çalışma, nesnelere ilişkin araçların kullanımı, menüler yerine Orta Şerit bölümünün kullanılması, Zarf, Etiket veya Adres Mektup Birleştirme opsiyonları ile zamandan kazanmanızı sağlamakta olan Word Eğitimi, belgelerinizi de en doğru şekilde sunmanıza imkân tanır.

Microsoft Word içinde birden çok dil alternatifi bulunmaktadır ve çalışılan belgenin yazım dili bütünüyle kullanıcının tercihine bırakılır. Microsoft Word yazılımın bütün dünyada bu kadar seçilmesinin diğer bir sebebi de gramer denetimi yapılmasını kolaylaştırmıştır. Hangi dilde belge hazırlarsanız hazırlayın, Word programı sizi yanlış veya eksik yazılan kelimeleri düzeltmeniz noktasında belirli renkler ile uyarır.

Bir kelimeyi eksik yazdığınızda kelimenin altında gördüğünüz mavi çizgi size kelimenin yazımına veya olası farklılıklara ilişkin birden çok seçenek sunarken, kelimeyi yanlış yazdığınızda ekranınızdaki uyarı çizgisinin rengi kırmızı olacaktır. Öte yandan sizin kelimeyi programa dahil edebilmeniz için ‘Sözlüğe Ekle’ alternatifini bünyesinde bulunduran program, daimi olarak da kendini geliştirmektedir. Klavye tuşları sayesinde metnin içinde dolaşmanızı ve birden çok sayfaya sahip olan içeriklerde aradığınız bölümü kolayca bulmanızı sağlamakta olan Word Programı, arzu ettiğiniz paragraf veya bölümü taşımanızı da kolaylaştırır.

Oluşturulan belgenin bütününde hızlı şekilde düzenleme yapmanızı, birden çok kelimeyi aynı anda değiştirebilmenizi, otomatik düzeltmeler ile kendinizi daimi olarak gözden geçirmenizi sağlamakta olan Word, üst ve alt başlıklar ekleyeceğiniz metinleri ‘antetli’ biçimde yazmanızı da sağlar. Kurumsal binalarda bu sebeple sık olarak tercih edilen Word, üstelik sadece masaüstü değil, günümüzün dijital teknolojilerinin bütününde kullanmak mümkündür. Siz de hemen şimdi Word Eğitimi alarak, programı en verimli ve kolay şekilde kullanabilirsiniz

Kaynak:istanbulbogazicienstitu.com

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli